top of page
סוף בניית יורט במיפוי הצרכים תחילה
 
באופן עקרוני היורט הוא מבנה פשוט ובסיסי ועדות לכך ניתן למצוא בעובדה שהוא מלווה את האנושות כבר קרוב לשלושת אלפים שנה. עם זאת, בניגוד למה שרבים נוטים להאמין, הרי שלא מדובר על מבנה המיוצר באופן תעשייתי - לפחות לא כך הם פני הדברים בכל הקשור ליורטים המיוצרים בבית המלאכה RioDome. על מנת שנוכל לייצר את היורט המתאים ביותר עבורכם באופן אישי, ישנה חשיבות עליונה להתחיל את התהליך במיפוי הצרכים תחילה.
 
במאמר שלפניכם נפרט אודות מספר שאלות בסיסיות שעליכם לשאול את עצמכם עוד לפני שלב השרטוטים וזאת על מנת שתהליך התכנון של היורט יתנהל באופן החלק, המהיר והיעיל ביותר. תכנון יסודי ומיפוי מפורט של הצרכים, מוביל לחיסכון ניכר בזמן ולהפחתה של הסיכוי לטעויות במהלך הדרך.
 
לאיזו מטרה עתיד לשמש היורט?
 
המטרה לשמה עתיד לשמש היורט היא פרט המידע הראשון שנרצה לקבל מכם. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמטרת ההקמה של היורט תשפיע באופן מהותי ומשמעותי במיוחד על סוגי החומרים בהם ייעשה שימוש. ישנו הבדל משמעותי בין יורט שעתיד לשמש כחדר טיפולים לבין יורט שעתיד לשמש כיחידת אירוח יוקרתית למשל ובאופן דומה התכנון של יורט שעתיד לשמש כחדר חזרות, הדורש יכולת בידוד אקוסטית גבוהה, שונה לחלוטין מתכנון של יורט שעתיד לשמש כאולם תצוגה פתוח.
 
כמה אנשים צריך היורט להכיל בו זמנית?
 
פרמטר חשוב נוסף שיש לתת עליו את הדעת עוד לפני שניגשים לשולחן השרטוטים הוא כמות האנשים שעתידים להימצא במבנה במקביל. מן הסתם ישנו הבדל של ממש בין יורט שעתיד לשמש כיחידת אירוח זוגית לבין יורט שעתיד לשמש כחדר הרצאות אך בדיוק באותה מידה ישנו הבדל בין יורט שעתידים לעשות בו שימוש עשרים אנשים הישובים במעגל במסגרת סדנת תיפוף, לבין יורט שעתיד לשמש שני הורים וילד לצורכי מגורים.
 
באילו תנאי מזג אוויר צריך היורט לעמוד?
 
ישנם לקוחות רבים שפונים אלינו בחשש שמא לא ניתן למקם את היורט בסביבה שתנאי האקלים בה קשים במיוחד. על מנת להסיר ספק מליבכם בנוגע ליכולת הבידוד המרשימה של היורטים המודרניים, נשמח להזמין אתכם לסיור ברחבי רמת הגולן, על מנת שתוכלו להתרשם ממגוון רחב של יורטים שגם במהלך סופות שלגים שומרים על טמפרטורה פנימית גבוהה במיוחד תוך מינימום של השקעה אנרגטית.
 
עם זאת, חשוב מאוד לאפיין את תנאי האקלים מראש שכן חומרי הבידוד שישמשו ליצירת המעטפת של היורט ישפיעו במידה רבה לא רק על הנראות ומידת האסתטיות של היורט אלא גם על העלות הסופית שלו.
 
מה הם תנאי השטח בהם עתיד לקום היורט?
 
נקודה חשובה נוספת שחשוב להתייחס אליה הנוגעת לתנאי הסביבה בה עתיד להיות ממוקם היורט היא תנאי השטח במקום. הכוונה היא למשל לסוג הקרקע עליה יוקם היורט, רמת השיפוע של הקרקע ועוד. למעשה עד שלא נבחן את הקרקע ואת תנאי השטח באופן יסודי, לא נוכל לספק לכם הצעת מחיר וזאת כיוון שסוגי קרקע שונים מצריכים התייחסות שונה ועבודה עם סוגי ציוד שונים. באופן כללי ניתן לכתוב כי תנאי הקרקע במקום הם בין הפרמטרים בעלי ההשפעה הרבה ביותר על העלות הסופית של היורט.
 
מה היא המסגרת התקציבית המוקדשת לטובת הפרויקט?
 
המסגרת התקציבית היא אולי הפרמטר החשוב והמכריע מכל. חשוב מאוד שתגדירו לעצמכם את מסגרת התקציב ממנה אתם לא מוכנים לחרוג על מנת שנוכל לבחור בחומרים המתאימים עבור היורט שלכם באופן ספציפי. חשוב מאוד לציין כי בחלק ניכר מהמקרים החומרים היקרים יותר הם לא בהכרח גם החומרים המתאימים ביותר. עם זאת, חשוב לדעת מראש כמה כסף אתם מעוניינים להקדיש לטובת הפרויקט וזאת על מנת שנוכל לבצע את ההתאמה המושלמת בין הצרכים, המציאות בשטח והמסגרת התקציבית.
 
כפי שאתם יכולים להבין מהמאמר הקצר שזה עתה קראתם, מיפוי הצרכים הוא תהליך מורכב המצריך לא מעט השקעה. עם זאת, מדובר על תהליך הכרחי שיש לבצע באופן יסודי ומסור. מאחר וקצרה היריעה מלהכיל את כל השאלות החשובות שיש לענות עליהן, החלטנו לפרט רק בנוגע לשאלות החשובות ביותר. אנחנו מאמינים שכעת אתם מבינים מעט טוב יותר במה הדברים אמורים ונשמח לענות על כל שאלה שתתעורר במהלך הדרך.   

 

bottom of page