top of page
חזון מחוץ לקופסא
הקופסא היא הראש שלנו, הקופסא היא גם הבית שלנו. הקירות והחללים בהם אנו חיים מעצבים את דרכי החשיבה ואורחות החיים שלנו. אנו מציעים לכם דרך אחרת, ויוצרים בשבילכם חללים ש"יפתחו" לכם את הראש והלב.

אנו מציעים לכם לשנות ולהרחיב את התפיסה המקובלת בנוגע למושג בית ובנייה, ולתת פתרונות מגורים שונים, פשוטים להקמה וידידותיים לסביבה ולאדם.  

אנו מזמינים אתכם  לצאת מהקופסא, להכניס את הטבע פנימה ולהפוך אותו לחלק מהבית שלכם.
1. היורט והדום הינם פיתרונות מגורים שכל אדם יכול להרשות לעצמו. זו חלופה יצירתית שיכולה לאפשר לכל אחד        ואחת, לכל סטודנט או משפחה להשתחרר משעבוד השכירות או המשכנתא.
2. ב-Riodome אנחנו יוצרים חללים מעוררי השראה. חללים אלו בשל היותם עגולים ובשל החומרים מהם בנויים          מציעים חלופה לשיטות הבנייה הקונבנציונליות. במקום להתאים עצמכם אל הבית תנו לבית להתאים לכם. אנו          מזמינים אתכם לחוויית חיים אחרת, שעשויה לפתוח לכם את הראש, לשבור את הפינות ולעגל לכם את החיים.

3. לצאת מהקופסא? להיות קרוב אל החוץ ובקשר איתו, לשמוע את הגשם מטפטף ולהישאר יבש. לראות את                הכוכבים מהמיטה ולהרגיש את עונות השנה. אז כן, לצאת מהקופסא, להתקרב אל הטבע, לחווות את החוץ  
     ולהיות חלק ממנו וכל זאת מבלי לוותר על תחושת הביתיות.

4. היורט והדום קלים לפירוק והרכבה ותהליך הבנייה שלהם קצר. מבנים אלו הינם יבילים, ניידים ואקולוגים. זו בנייה      קלה וירוקה שאינה פוגעת בפני השטח ועושה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, היא חזקה, עמידה, יציבה            אמינה.
וקצת אודותנו...
 
שמי יניב ואת בית המלאכה RioDome בחרתי להקים על פסגת הר נפתלי, בלב קיבוץ מנרה, המשקיף על עמק החולה.
 
על מנת שאוכל לשתף אתכם בגלגולים הרבים שעבר בית המלאכה במהלך השנים, אשמח להזמין אתכם לקפה ועוגה, אבל כרגע אתם יושבים מול המסך ואני ככל הנראה מגשים חלום לעוד לקוח ...
 
על קצה המזלג אני יכול לספר לכם שמאז ומעולם נמשכתי לעבודה עם עץ...
במהלך רוב שנות חיי, ללא קשר למיקום שלי בעולם או למקור הפרנסה שלי, הקמתי מבנים, עיצבתי רהיטים והבאתי לעולם אינספור צעצועים ייחודיים ומקוריים על טהרת העץ. עם זאת, לא מעט מים זרמו בנחלי הצפון עד שהגעתי למסקנה שהגיעה העת להתמקד בעבודה בעץ ולזנוח את כל יתר העיסוקים.
 
בשלב הזה, בו החלטתי להפוך את האהבה הגדולה שלי למקצוע, נתקלתי בבעיה רצינית, שכן לא פשוט בימינו לאתר מיקום מוצלח והולם לנגרייה שמגשימים בה חלומות. אחרי לא מעט זמן שהשקעתי בחיפושים קדחתניים, לא נותרה לי ברירה אלא לבחור בפתרון יצירתי במיוחד – במקום לשכור חלל ולהשתעבד לבעל הנכס, הקמתי בעצמי חלל רחב ידיים- דו ששימש אותי כסדנא. כך בא לעולם בית המלאכה RioDome בגלגול הראשון שלו.
 
כשאני מסתכל לאחור אני רואה שהמבנה הראשון שיצרתי במסגרת הפעילות של בית המלאכה, שהיווה הלכה למעשה את בית המלאכה עצמו, ניבא את השתלשלות העניינים ואת המשך דרכה של הנגרייה עד ימינו אנו. את ה- Dome ששימש לי כנגרייה הקמתי במושב שאר ישוב וחיש מהר תושבי הסביבה הקרובה החלו לרחרח סביב ולהתעניין במבנה שצמח להם מתחת לאף תוך ימים ספורים.
לא חלף זמן רב בטרם היה לי כבר ברור שהנגרייה עתידה להפוך לבית מלאכה לייצור של יורטים ודומים שכן תוך חודשים ספורים בלבד לא מעט תושבים מהאזור נהרו למקום כדי להתרשם ולאחר שהתרשמו – החליטו להתחדש במבנים דומים. למען האמת לא חלפו אפילו שנתיים מהיום שבו פתחתי את דלת ה- Dome לקהל הרחב, בטרם החלו לזרום אליי הזמנות מכל רחבי הארץ.
 
נכון להיום בית המלאכה RioDome מתמחה בתכנון, עיצוב, ייצור והקמה של יורטים (אוהלים מונגוליים) וכיפות גיאודזיות (domes) תוך התאמה אישית לחזון של כל לקוח ולקוח ותוך התאמה מושלמת לתנאי הסביבה. עד כה נוצרו בבית המלאכה מאות מבנים ייחודיים מסוגים שונים כשבין היתר מדובר על חדרי חזרות, סטודיו לטיפולים, חללים לסדנאות, יחידות אירוח, צימרים, בתי מגורים ועוד. כמו כן בית המלאכה RioDome מתמחה בייצור של ערכות יורט ודום להרכבה עצמית ובהעברת הדרכות אישיות וקבוצתיות ללקוחות בנוגע לבנייה ירוקה והקמה עצמאית של יורט ודום.  
 
בנוסף לכך, עוסק בית המלאכה בהקמת תשתיות ותוספות למבנים בבניה ירוקה לרבות פרגולות, דקים וחדרי שירותים ובביצוע עבודות נגרות מורכבות בדגש על עיצוב ובניית רהיטים המותאמים לחללים עגולים. במהלך השנים נוצרו בבית המלאכה RioDome גם תפאורות מסוגים שונים לרבות תפאורות למסיבות ענק, חתונות וימי סטודנט וצעצועי עץ מיוחדים במינם קרמו עור וגידים ושימחו ילדים כמו גם מבוגרים מכל רחבי הארץ.
 
אחד היתרונות המרכזיים העומדים לזכותנו ב- RioDome בא לידי ביטוי ביכולת ההתאמה האישית של כל מבנה ומבנה לצרכים האישיים של הלקוח ולתנאי השטח והאקלים במקום. כל מבנה ומבנה המוקם בידי אנשי המקצוע שלנו הוא מבנה ייחודי המשקף את החזון של הלקוח. המבנים המיוחדים של החברה משתלבים באופן המושלם בסביבה, תוך שילוב של אלמנטים מחומרים ממוחזרים, המאפשרים לחסוך לא מעט כסף עבור הוצאות ההקמה.
בנוסף לכך, השירות הניתן אצלנו ב- RioDome מתאפיין ביחס אישי ומסור ובליווי מקצועי לכול אורך הדרך, החל משיחת הטלפון הראשונית וכלה במסירת המוצר המוגמר ללקוח. כמו כן אנחנו מספקים זמני תגובה קצרים ומתחייבים למתן שירות מהיר, ממוקד ומקצועי ללא תחרות.
 
במידה וגם אתם מעוניינים להצטרף למשפחת הלקוחות של RioDome ובמידה וגם אתם מעוניינים להגשים חלום, אנחנו מזמינים אתכם ליצור אתנו קשר בטלפון 053-5247501 או פשוט להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" ונשוב אליכם בהקדם.

 

 
 

 

bottom of page